ZONGULDAK ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

TIMMS 2023 NİHAİ UYGULAMASI İÇİN VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

TIMMS 2023 NİHAİ UYGULAMASI İÇİN  VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

   Üyesi bulunduğumuz Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (IEA) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS) için  Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen TIMSS araştırması, 5 ve 8. sınıf düzeylerindeki öğrencilerin Matematik ile Fen Bilimleri alanlarında elde ettiği bilgi ve becerileri değerlendirmeyi hedeflemektedir. Uluslararası Merkez tarafından belirlenen örneklem dahilinde   01 - 31 Mayıs 2023 tarihlerinde TIMSS 2023 nihai uygulaması gerçekleştirilecektir.

    Ülkemizdeki örneklem dahilinde 59 il 282 okul kapsamında  yer alan ilimizdeki  iki okul; Ereğli İlçemizde bulunan 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu ve  Merkez'de bulunan Gazi Mustafa Kemal Ortaokulumuz 29 Mart 2023 tarihinde, kurum müdürümüz Funda ÖZBAY ve kurum öğretmenimiz Mümine AKCAALAN tarafından ziyaret edilmiştir. Bu kapsamda olan öğrencilerimizin velilerine yönelik olarak;  uygulama hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Merkezimizce hazırlanıp basımı yapılan broşür çalışmaları velilere dağıtılarak uygulama tanıtım sunusu yapılmıştır.

Terakki Mahallesi, Gündoğdu Sokak No6 67100 Merkez/Zonguldak - 03722575145

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.