ZONGULDAK ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

TIMMS 2023 NİHAİ UYGULAMASI İÇİN BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

   Uluslararası Fen ve Matematik Eğilimleri Araştırması ( TIMMS) Uygulamasına yönelik ilimziden örneklem dahilinde yeralan 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu' na kurumumuca ziyarette bulunularak bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. 
TIMMS 2023 NİHAİ UYGULAMASI İÇİN BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

 

   Üyesi bulunduğumuz Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (IEA) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS) için  Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen TIMSS araştırması, 5 ve 8. sınıf düzeylerindeki öğrencilerin Matematik ile Fen Bilimleri alanlarında elde ettiği bilgi ve becerileri değerlendirmeyi hedeflemektedir. Uluslararası Merkez tarafından belirlenen örneklem dahilinde   01 - 31 Mayıs 2023 tarihlerinde TIMSS 2023 nihai uygulaması gerçekleştirilecektir.

   Ülkemizdeki örneklem dahilinde 59 il 282 okul kapsamında  ilimizdeki  iki okulumuzdan biri olarak,  Ereğli İlçemizde yer alan 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu 28 Şubat tarihinde, kurum müdürümüz Funda ÖZBAY ve kurum öğretmenimiz Hakan DEMİRCİ  tarafından ziyaret edilmiştir. Bu kapsamda ilgili seviyedeki tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz  uygulama hakkında bilgilendirilmiştir. Merkezimizce hazırlanıp basımı yapılan broşür, afiş, klavuz gibi çalışmalar dağıtılarak, toplantıda bilgilendirme sunusu yapılmıştır.

Terakki Mahallesi, Gündoğdu Sokak No6 67100 Merkez/Zonguldak - 03722575145

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.