ZONGULDAK ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Okul Temelli Mesleki Gelişim Kursları" kapsamında 'Açık Uçlu Madde Hazırlama ve Ölçme Değerlendirme Teknikleri Semineri' Kilimli İlçemizde, Kilimli Anadolu Lisesi'nde Tamamlandı

Okul Temelli Mesleki Gelişim Kursları

Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterliklerini Geliştirmek için "Okul Temelli Mesleki Gelişim Seminerleri" kapsamında Zonguldak Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürümüz  Funda ÖZBAY'ın eğitim görevlisi olarak yer aldığı, Kilimli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde planlanan, ilçedeki proje okulu olan  Kilimli Anadolu Lisesi Öğretmenlerine yönelik olarak   gerçekleştirilen Açık Uçlu Madde Hazırlama ve Ölçme Değerlendirme Teknikleri Semineri tamamlanmıştır.

Üç gün ve 18 saatlik seminer kapsamında;  ölçme değerlendirmeye ait temel kavramlar, sınıf içi değerlendirme teknikleri, ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinin temel esasları, Bakanlığımızca yürütülen ulusal ve uluslararası uygulamalar, çoktan seçmeli madde hazırlamada dikkat edilecek hususlar,üst düzey düşünme becerileri , açık uçlu madde yazma ve puanlamada dikkat edilecek hususlar, Bakanlığımızca öğretmenlerimizin erişimine açılan portalların-dijital ortamların tanıtımı ve özellikle ÖDS Eba' nın kullanımına  ilişkin anlatım ve bilgilendirmeler yapılmıştır.

Oldukça verimli ve etkileşimli bir ortamda gerçekleşen seminerde, üst düzey düşünme becerileri ve bilişsel süreç taksonomileri  gibi bir çok güncel eğitim kavramına  yer verilmiştir. Ayrıca seminerde uygulamalı soru yazma çalışmasına ve redaksiyona da yer verilmiştir. Seminerde yanı sıra okulun il geneli kazanım değerlendirme uygulamalarındaki ders netleri ve durumlarına ilşkin de bilgi verilmiştir.

Açık Uçlu Madde Hazırlama ve Ölçme Değerlendirme Teknikleri Semineri,  Kilimli Anadolu Lisesi okulumuzdan yirmi öğretmenimizin katılımıyla gerçekleşmiştir.

Bakanlığımızın daima desteklediği öğretmenlerimizin gelişimine ilişkin  Okul Temelli Mesleki Gelişim kapsamında Kilimli Anadolu Lisesi'nde  gerçekleştirdiğimiz Açık Uçlu Madde Hazırlama ve Ölçme Değerlendirme Teknikleri Semineri'nin planlanmasında ve gerçekleşmesinde emeği geçen bütün paydaşlarımıza, ilgi ve katılımlarından dolayı okul yöneticisi, öğretmen ve süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

 

 

20-01-2023

20-01-2023

20-01-2023

 

20-01-2023

  

Terakki Mahallesi, Gündoğdu Sokak No6 67100 Merkez/Zonguldak - 03722575145

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.